یکشنبه, ۱۹ مرداد, ۱۳۹۹

  • telegram
آخرین مطالب

بانوی مسلمان ژاپنی در مستندی پر بازخورد !!

واکنش های جالب مخاطبان به مستند تسخیر جمهوری /   اینجا همه چیز ایرانی است درحالی که صاحبش ایرانی نیست/ یک خانم ژاپنی چگونه خیلی از ایرانی ها را شرمنده کرد؟+فیلم
در بخشی از مستند راوی به خانه های مردم برای دیدن وسایل منزلشان سرک می کشد و در بین مواردی که می رود وارد خانه ای می شود که به گفته خودش خانه عجیبی است. راوی بعد از اسم بردن از وسایل منزل می گوید : خیلی عجیب است اینجا همه چیز ایرانی است درحالی که صاحبش ایرانی نیست.
گروه اجتماعی-رجانیوز: به خانه که وارد می شویم تقریبا هر یک از لوازم خانگی که مشاهده می کردیم ساخت یکی از تولید کنندگان داخلی است. شاید ابتدا فکر کنیم این خانه از آن یک تولید کننده لوازم خانگی داخلی باشد اما فاطمه اگرچه ایرانی نیست اما از خیلی از ما ایرانی ها نسبت به تولید داخلی ایران حساستر است.

به گزارش رجاینوز مستند “تسخیر جمهوری” هشتمین قسمت از مجموعه مستند عبور از بن بست است که از برنامه ثریا شبکه یک به روی آنت رفت. قصه ای که با ماجرای خرید لوازم خانگی برای یک جوان در آستانه ازدواج در خیابان جمهوری شروع می شود و مخاطب را به زیر پوست لوازم خانگی کشور می برد.  این برنامه در هفته گذشته با کنایه به تسخیر جمهوری توسط خارجی ها به آسیب شناسی تبلیغات کالاهای خارجی پرداخت و ضمن نقد جدی به سازمان های مسئول با چاشنی حمایت از تولیدکنندگان ایرانی به روی آنتن رفت.
علاوه بر بخش های حمایتی این مستند از تولید کنندگان داخلی لبه تیز دیگر انتقادات این مستند انتقاد و آسیب شناسی از تولید کنندگان داخلی کیفیت بخشی به تولیدات داخلی و خدمات پس از فروش بود که می تواند اعتماد به جنس ایرانی را بازگرداند .

در بخشی از مستند راوی به خانه های مردم برای دیدن وسایل منزلشان سرک می کشد و در بین مواردی که می رود وارد خانه ای می شود که به گفته خودش خانه عجیبی است. راوی بعد از اسم بردن از وسایل منزل می گوید : خیلی عجیب است اینجا همه چیز ایرانی است درحالی که صاحبش ایرانی نیست.

فاطمه اتسکوهوشینو شهروند ژاپنی است که بعد از تشرف به دین اسلام و ازدواج ۵ سال است در ایران ساکن شده است. وی علاوه بر وسایل خانگی ایرانی که دارد می گوید اهل تجمل و وسایل غیر ضروری خریدن نیست ولی حتی حاضر شده تلفن همراه قدیمی ترش را که هنوز خوب کار می کرده با آخرین مدل تلفن همراه یک شرکت ایرانی جایگزین کند تا کمک بیشتری به تلفن های همراه ایرانی کرده باشد.

در پی پخش مستند تسخیر جمهوری مردم پیامک های متعددی به این برنامه ارسال نموده اند که گویای وانش های مردم به وضعیت بازار تسخیر شده ایرانست. در بخش زیادی از این پیامک ها واکنش های جالب مردم به سوژه اصلی مستند را می توان دید که همراه با ابراز تاسف  و شرمندگی از اینکه یک ژاپنی اینقدر نسبت به تولید داخل حساس است و خودشان کمتر توجه داشتند سخن می گویند.

 

در ادامه قسمتی از این پیامک ها و متن ها را بخوانید:

۰۹۱۲***۷۲۴۷       با سلام و تشکر از برنامه خوبتون ماخیلی تحت تاثیر فیلم خانم ژاپنی قرار گرفتیم ای کاش مردم کشور ما هم چنین فهم و درکی داشتند مدتهاست سعی در خرید کالای ایرانی دارم حتی گوشی ایرانی میخواستم بخرم اما نظرات مردم روکه در دیجی کالا درباره گوشی ایرانی خوندم منصرف شدم. لطفا برنامه این خانم ژاپنی رو زیاد پخش کنید تا مردم ما به خودشون بیایند.

۰۹۱۲***۲۱۳۴       خانوم ژاپنی گفت توی جنگ شما اسلحه به دشمن نمیدید. حرف کاملا منطقی و فلسفیه. افرین! میخواستم گوشی خارجی بخرم حتما ایرانی روش رومیخرم

۰۹۱۲***۶۳۱۳       سلام وقتی اون خانوم ژاپنی گفت اگه شما ب دشمن اسلحه بدهید میگویند بتو خیانتکار یعنی خرید کالای خارجی را خیانت دونست عجب بصیرت وای بر ما

۰۹۱۲***۳۳۵۹       با تقدیم سلام. لطف کنید واز صحبتهایی مثل صحبتهای این خانم ژاپنی زیادتر پخش کنید.

۰۹۳۵***۳۷۱۹       باید از تولید ایرانی حمایت کرد ولی گوشی جی ال ایکس رو چند سال پیش خریدم وبعد از چند روز خراب شد هیچ یک از نمایندگی گارانیش وسایلش رو نداشت ولی از آن خانم ژاپنی ممنونم که به اقتصاد کشورمان کمک کرد

۰۹۳۳***۳۱۶۷       با سلام ممنون از برنامه خوبتون و بیدار کردن ما واقعا اشک در چشمانم جمع شد وقتی دیدم یه ژاپنی در اطاعت از ولایت و سخن امام خامنه ای از منه بسیجی جلو افتاده و کالای ایرانی استفاده میکند موجباته رضایت و لبخند رهبر است و خدمت به اقتصاد ایران اسلامی میکند

۰۹۱۸***۰۱۷۶       باسلام وعرض خسته نباشید خدمت شما عزیزان ودستندرکاران برنامه خوب ثریا، برنامه این هفته شما را که درمورد خرید کالای ایرانی بود را نگاه کردم، خیلی به جا بود مخصوصان اون قسمتش که باخواهر ژاپنی که دیگه الان هموطن ما محسوب میشوند را خیلی خوشم آمد، واقعان به این بینش عمیق و طرز تفکر بی نظیرشان باید آفرین و احسنت گفت که با اینکه خودشان ژاپنی اصل میباشند و میتوانند کالای ژاپنی را بخرند یا جاهای دیگر را، ولی اینکار را نکرده، تازه هم میگفتند که باید با خرید کالای ایرانی به اقتصاد ایران کمک کرد، هر موقع ما هم به این طرز تفکر برسیم، اونوقت خیلی از مشکلاتمان حل میشود.

۰۹۱۹***۷۹۹۵       سلام واقعا از مستندی که درباره تبلیغات کالاهای ایرانی و خارجی بود لذت بردم، خصوصا صحبت های آن خانم ژاپنی که گفتند در یک جنگ مگر ما به دشمن اسلحه میدهیم؟ واقعا اگر همه ما چنین تفکری داشته باشیم همه چیز حل میشود.خیلی ممنون.

۰۹۱۳***۲۶۸۶       سلام چرا این برنامه به این خوبی در یک زمان که کمتر بیننده دارد پخش می شود؟ لااقل این برنامه رامثل سریال های تلوزیونی چند نوبت پخش کنید تا مردم ببینند که یک خانم ژاپنی چگونه اهمیت حمایت از صنایع داخلی و اقتصاد مقاومتی برای مردم سخن میگوید و…

۰۹۱۸***۶۰۹۴       لطفا کلیپ شهروند ژاپنی را درفضای مجازی منتشر کنید، به نظرم تاثیر زیادی خواهد داشت

۰۹۱۳***۳۳۱۵       تورا به ابولفضل ما ایرانی ها راببینید، یک زن ژاپنی اقتصاد مقاومتی را فهمید و مردم ما….؟

۰۹۱۸***۹۲۶۱       آفرین بغیرت اون خانوم ژاپنی

۰۹۳۵***۳۷۴۵       احسنت، خدا قوت، اون تکه هایی که مربوط به خانم هوشینو بود، خیلی دردناک بود، باید واقعا خجالت بکشیم که صحبت های رهبر رو روی زمین گذاشتیم، اونوقت یه خانوم ژاپنی میاد و رعایت میکنه.

۰۹۱۵***۹۳۳۴       با سلام و تشکر از برنامه خوبتون من که واقعا متحول شدم . وقتی میبینم یک ژاپنی جنس ایرانی میخرد و من جنس ژاپنی خیلی خجالت میکشم . ما باید از جنس های ایرانی حمایت کنیم. و قدم اول را باید رسانه ها وردارند .

۰۹۳۵***۲۹۴۳       با تشکر از برنامه خوب مفید و روشنگرانه ثریا، همیشه موضوعات خوبی رو پیگیری میکنه. و البته خیلی هم مفیده. موضوع حمایت تولید داخلی، موضوعی ضروری بود و امیدارم به یک برنامه اکتفا نشه و بارها و بارها گوشزد بشه تا برای همه جا بیفته. من خودم خجالت میکشم که یک خانم ژاپنی مقیم ایران کالاهای منزلش ایرانیه ولی اغلب کالاهای خونه من خارجیه.

۰۹۱۷***۵۶۲۰       سلام، خسته نباشید عزیزان، با برنامه خوبتان ما را بیش از پیش به خود مى آورید و ما را به فکر و عمل وا مى دارید. لطفا مصاحبه و زندگى آن خانم ژاپنى را به صورت میان برنامه اى کوتاه مدت در تمام شبکه ها پخش بفرمایید.

۰۹۱۲***۷۴۳۰       با سلام اظهارات سرکار خانم هوشینو عرق شرم بر جبینمان نشاند و حجت را بر ما تمام نمود . درود خدا بر این بانوی فاطمی نام و فاطمی کردار

۰۹۱۲***۲۹۲۴       درود بر ان خانم سر زمین آفتاب تابان. قابل توجه خانم ها ایرانی

نمیدونم چند نفر از عزیزان دیشب این مستند را دیدن این مستند در برنامه ثریا پخش شد که موضوع آن کالای ایرانی بود با مردم صحبت میکرد و خانه چند نفری هم رفت تا ببینند چند درصد از کالای ایرانی استفاده میکنند.  دوربین به خانه ای رفت ونشان داد همه ی وسایل خانه ایرانی هستند حتی گوشی تلفن همراه صاحب خانه جالب اینجا بود که صاحب خانه زنی ژاپنی بود و چند سالی به دین اسلام وتشیع پیوسته بود از خودم خجالت کشیدم وقتی این زن گفت برای این که مقاومت اقتصادی را کمک کنم و به اسلام کمک کنم تمام وسایل خانه ام را ایرانی گرفتم.  خیلی برایم جالب بود که برای حفظ قدرت یک کشور إسلامی یک نفر که إیرانی نیست چه گونه رفتار میکند ولی خودمان چه میکنیم/ به امیدی که بتوانیم کمکی به ایران عزیزمان بکنیم.

سید رسول حسینی : سلام. خیلی حوب بود . موفق باشید.  فکر میکنم اگه روند تبلیغات برعکس بشه بهتره. یعنی به جای اینکه یه کالا تبلیغات کنه و بشه کالای خیلی خوب. یکی که خبره ی این کاره تو بین کالاها بگرده و بهترینش انتخاب شه و با کالای خارجی مقایسه کنه و حالا شما بیاید تبلیغاتش کنید. بگید آقا این کالا خوبه . بخرید . شما یه بخشی از برنامه تون بهترین کالای سال مثلا معرفی کنین. در هر صورت از زحماتتون ممنونم . با دیدن برنامه تون یاد داستان تابلوی “شمع” دکتر چمران(ره) میفتم .یاعلی

 

یداله محمدیان فرد : سلام، لطفا نظر بنده رو در کانال تلگرام بزارید:  هر شخص در هر کشوری در دنیا تمایل به مصرف کالای داخلی اون کشور برای حمایت از تولید ملی هست، البته که همه ایرانیها بیشتر به این موضوع اعتقاد دارن، اما موضوع اینه به دلیل سیستم بیمار اقتصادی کشور ما و فرهنگ تولید کننده ها و اشخاص حامی اونها در همه دولتها، اگر مثلا بنده بجای خرید یک برند گوشی خارجی با اون همه امکانات بخاطر حمایت از تولید داخلی یک گوشی داخلی بخرم، انوقت اتفاق زیر میفته: دولت در صورت استقبال از یک برند داخلی برای حمایت از اون برند تعرفه بسیار سنگین به مدل خارجی میبنده(تااینجای داستان خوبه)بعد تولید کننده وقتی این شرایط خوب رو میبینه اینجا شیطنتش گل میکنه وبجای بالا بردن کیفیت و تنوع محصول و بجای فکر به حضور در بازارهای بین المللی همین رویه تولید بی کیفیت و تک محصولی(تازه اونم کالاهای چینی با برند ایرانی!!!) رو تا قیامت ادامه میده تا کار به ستوه رسوندن مصرف کننده میرسه و…نونه بارزش همین صنعت مافیای خودرو.  بهتر نیست بیشتر بجای فرهنگ سازی برای مصرف تولید داخلی بیایم و فرهنگ سازی برای تولید داخلی و تولید کننده و تشویق اونا به صادرات بکنیم و….  مگه معضل تولید خودرو حل شده که انتظار از مصرف داخلی میره.  کاش ریشه ای تر به مسائل توجه کنیم.

سارا موسوی: بسیار برنامه خوبی بود و تاثیر گذار .منتها ایرادش اینه که یکبار پخش میشه و بعد فراموش میشه .تنها دولت نباید در این عرصه وارد بشه خود سازنده هم باید متعهد باشه وقتی کیفیت خوب باشه مردم میفهمن و مطمئنا پول خوب هم میدن کما اینکه نمونش اخوان و استیل البرزن .ولی بازم قیمتشون از نمونه خارجی گرون تره.اما خواهشا ادامه بدین .رسانه در این زمینه مسئوله .بخدا نه تولید کننده ام نه دستی در کار دارم مسئول مالی یه شرکت خصوصیم ولی دلم میسوزه برای این همه جوون بیکار .

ma(e)hdi : با سلام – برا دیدن مستند خیلی مشتاق ام

بهزادی: ثریا جان خسته شدیم از حرف ،وحرف ،و حرف….  حرفی که فقط حرفه…  فکر میکنید چرا زودتر اقدامات اجرایی برجام رو عملی میکنن؟؟!!  سرمایه گذاران خارجی پشت درهای کشور معطل اند…  من یه تولید کننده داخلی ام،انبار و راهرو منزلمان پر شده از تولیدی که به فروش نرفته. حالا فکر می کنید مسولان از تولید داخل حمایت می کنند؟

حسنی :  مثل همیشه عالی و دردناک…  ممنون به خاطر جهادی که در راه خدا و برای سربلندی ایران می کنید.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *