سه شنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۷

  • telegram
آخرین مطالب

۷۲۷ کودک بحرینی درسه سال بازداشت و بیش از ۲۵۰ کودک در زندانها می باشند

بیش از ۲۵۰ کودک بحرینی به جای مدرسه در زندانهای این کشور به سر می برند.
اعوان  به نقل از سایت مرآه البحرین، کودکان بحرینی به همراه خانواده هایشان به دلیل ابراز مخالفت و اعتراض، دشمنان حکومت به شمار می آیند.

معاهدات بین المللی که بحرین آنها را پذیرفته از جمله توافقنامه حقوق کودک به هیچ دردی نمی خورد زیرا نه کودکان بحرینی را حمایت می کند و نه مانع حکومت آل خلیفه می شود تا دست از کشتار و بازداشت و شکنجه کودکان بردارد.

حکومت بحرین با وجود محکومیت های وسیع بین المللی نه تنها از هدف قرار دادن کودکان شرمنده نیست بلکه تلاش می کند این کودکان را مجرم و تروریست معرفی کند.
بیانیه های سازمان های حقوقی بحرین بر اساس آمار سال ۲۰۱۵ به وجود بیش از ۲۵۰ زندانی در زندان های بحرین اشاره می کند که همگی در قضایای سیاسی بازداشت شده اند و از نظر سنی در رده کودک و نوجوان قرار می گیرند و با اتهامات تروریستی محاکمه می شوند.
بازداشت ۱۰۰ کودک بحرینی در نوامبر ۲۰۱۵

دیده بان حقوق بشر بحرین اعلام کرد که ماه نوامبر ۲۰۱۵ بیشترین آمار بازداشت کودکان را به خود اختصاص داده و ۱۰۰ کودک در این ماه بازداشت شده اند.

۹ سازمان حقوق بشری در بیانیه ای در تاریخ بیستم نوامبر سال گذشته اعلام کردند که حکومت بحرین از سال ۲۰۱۱ تا به امروز حق کودکان را با اعدام بیش از ۱۰ فرد زیر ۱۸ سال و بازداشت بیش از ۱۵۰۰ کودک که هنوز تعدادی از آنها زندانی هستند زیر پا گذاشته است.
بازداشت ۷۲۷ کودک بحرینی در سه سال

گزارش جمعیت وفاق بحرین که در ماه مه ۲۰۱۵ منتشر شد نشان می دهد که در سال ۲۰۱۴ ، ۲۴۵ مورد بازداشت ناعادلانه کودکان رخ داده و آمار بازداشت کودکان از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ به ۷۲۷ نفر می رسد که ۳ تن از آنها دختر بوده اند.

در آمارهای قبلی تعداد کودکان بازداشت شده از زمان انقلاب ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۳ ، ۴۸۲ نفر اعلام شده بود هرچند که در سال اول انقلاب آمار روشنی از تعداد کودکان بازداشت شده وجود ندارد.

بیشتر این کودکان از داخل خانه هایشان یا نزدیک آن، از مدرسه، سرویس مدرسه، داخل کلاس یا سالن امتحانات بازداشت شده اند، و در سال ۲۰۱۱ نیروهای امنیتی به دست کم ۱۲ مدرسه ابتدایی و دبیرستان دخترانه و پسرانه یورش برده و دانش آموزان دختر و پسر را بازداشت کرده اند.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *