شنبه, ۲۹ مرداد, ۱۴۰۱

  • telegram
آخرین مطالب

۸۰ درصد اسرائیلی‌ها به اظهارات سید حسن نصرالله اطمینان و ایمان دارند

به گفته وی باید در نظر داشت که افراط اسرائیل در تهدید علیه لبنان و هشدارهای فراوان نسبت به ویرانی های حاصل از جنگ در واقع نشانه دیگری از ترس اسرائیل از شعله ور شدن آتش جنگ با حزب الله است.

برنامه صهیونیست ها برای تخلیه شهرک‌ها در صورت جنگ
اعوان به نقل از تسنیم ،رژیم صهیونیستی که از توانمندی‌های نظامی حزب الله به ویژه موشک های برکان به وحشت افتاده و در تکاپوی پیش بینی احتمالات جنگ آینده با حزب الله است، از احتمال بروز جنگ در دو جبهه شمالی و جنوبی و چگونگی نقل و انتقال ساکنان شهرک ها غافل مانده است.

بر اساس تمام شاخص های موجود، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان همواره به خوبی به منطق فرماندهان و شهروندان اسرائیلی واقف بوده است از همین رو جنگ روانی و شیطانی اسرائیل علیه حزب الله با شکست سختی روبه رو شد و شاهد آن تحقیق علمی دانشکده «تل حی» در شمال فلسطین اشغالی است.

بر اساس این تحقیق، ۸۰ درصد اسرائیلی‌ها به اظهارات سید حسن نصرالله اطمینان و ایمان دارند و فقط ۲۰درصد آنان به فرماندهان امنیتی و سیاسی اسرائیل اعتماد دارند.

علاوه بر این اظهارات چند سال قبل سید حسن نصرالله مبنی بر اینکه اسرائیل در گذشته کم حرف می زد و بسیار عمل می کرد تغییر کرده و به گفته او اکنون اظهارات اسرائیل بسیار فراوان و عمل آن کم است و این بهترین تشخیص و توصیف از وضعیت موجود اسرائیل است.

از زمانی که جنگ دوم لبنان در تابستان ۲۰۰۶ به پایان رسید، قدرت بازدارندگی حزب الله و به وحشت انداختن اسرائیلی ها بر کسی پوشیده نیست.

در این میان همچنین باید تاکید کرد که بازدارندگی متقابل بین حزب الله و اسرائیل مانع جنگ و رویارویی گسترده بین آنان شده است و این چیزی است که تل آویو نیز به آن اعتراف دارد و عامل آن را افزایش توان و قدرت حزب الله پس از جنگ ۲۰۰۶ می داند.

نکته قابل ملاحظه اینکه یک افسر عالی رتبه اسرائیلی اعتراف کرد که بین انتظارات ارتش اسرائیل از جنگ آینده با حزب الله و خواسته های عموم اسرائیلی‌ها شکاف زیادی است.

به گفته وی باید در نظر داشت که افراط اسرائیل در تهدید علیه لبنان و هشدارهای فراوان نسبت به ویرانی های حاصل از جنگ در واقع نشانه دیگری از ترس اسرائیل از شعله ور شدن آتش جنگ با حزب الله است.

برنامه صهیونیست ها برای تخلیه شهرک‌ها در صورت جنگ

در همین ارتباط اسرائیل بار دیگر خرابی ها و مصیبت‌های جنگ احتمالی با حزب الله را به اسرائیلی‌ها یادآور شده و از برنامه تخلیه شهرک های نزدیک مرز لبنان همزمان با آغاز مرحله نخست رویارویی گسترده احتمالی با لبنان خبر داد.

در واقع هدف از این اقدام اطمینان دادن به اسرائیلی‌ها نسبت به اقدامات پیشگیرانه در صورت بروز جنگ با حزب الله است، به اضافه اینکه این اقدم پیامی به حزب الله است مبنی بر اینکه اسرائیل آماده روبه رو شدن با سناریوهای احتمالی در صورت بروز جنگ است.

جزییات برنامه صهیونیست‌ها برای تخلیه شهرک‌ها در وضعیت جنگ

بنابر اعلام منابع امنیتی تل آویو پایگاه خبری عبری زبان (NRG) جزییات برنامه تخلیه شهرک های مرزی در صورت بروز جنگ با حزب الله را فاش کرد.

بر اساس این گزارش، ارتش اسرائیل در صورت بروز جنگ با حزب الله ۱۴ شهرک در منطقه الجلیل الاعلی را تخلیه خواهد کرد و شهرک نشینان این مناطق را در شهرک هایی که از قبل در منطقه غور اردن بنا شده است ، اسکان می دهد.

در صورت آغاز جنگ همزمان در شمال و جنوب، تکلیف رژیم صهیونیست‌ها چیست؟

در همین ارتباط «اودی سیگال» کارشناس مسائل سیاسی در شبکه دو تلویزیون اسرائیل گفت که کابینه نتانیاهو برنامه ای را برای تخلیه ساکنان جنوب نیز در نظر گرفته است به این ترتیب که در صورت وقوع جنگ با جنبش حماس شهرک های مناطق جنوبی تخلیه خواهد شد.

وی ادامه داد: اما باید پرسید اگر جنگ به طور همزمان در دو جبهه شمالی و جنوبی شعله ور شود، اسرائیل چه خواهد کرد؟

این در حالی است که ارتش اسرائیل به شهرک نشینان اطمینان داده است که در صورت افزایش دامنه تهدیدهای موشکی حزب الله، قادر است محل‌هایی را برای اسکان شهرک نشینان در اختیارشان قرار دهد و این اماکن در نزدیکی دریاچه طبریه در شمال قرار داشته و از نقطه مرزی فاصله دارد.

همچنین ارتش اسرائیل برنامه‌ای را برای اسکان شهرک‌نشینان در مدارس و موسسات آموزشی در نظر گرفته است.

تهدیدهای جدی علیه صهیونیست‌ها

اما در مورد دلایل تصویب برنامه تخلیه شهرک‌ها نیز ارتش اسرائیل تاکید کرد که جنگ آینده شباهتی به جنگ گذشته نخواهد داشت و اسرائیل به ناچار با تهدیدهای بسیار سختی روبه رو خواهد شد که به طور خاص مربوط به موشک‌هایی است که حزب الله در اختیار دارد.

یک سناریوی احتمالی دیگر که اسرائیل برای جنگ آینده در نظر گرفته است اینکه حزب الله در صدد اشغال برخی مناطق در داخل فلسطین اشغالی برخواهد آمد و این برگرفته از اظهارات اخیر مسئولان حزب الله است و بر اساس آن لازم است همزمان با آغاز جنگ شهرک های مرزی به سرعت تخلیه شود.

ترس صهیونیست‌ها از موشک‌های برکان حزب الله

در این میان برخی منابع اسرائیلی از تهدیدهای جدید و نفوذ به داخل فلسطین اشغالی و تلاش برای اشغال شهرک های اسرائیلی خبر داده که با استفاده از موشک هایی جدیدی صورت می گیرد که حزب الله اخیرا در جریان مبارزات خود در سوریه به دست آورده است.

این موشک ها از نوع برکان است که از قابلیت زیادی برای ویرانگری اهداف مورد اصابت خود برخوردار است و گفته می شود که بُرد آن کم بوده و دارای کلاهک های منفجره که وزن آن بالغ بر چند صد کیلوگرم مواد منفجره است به این معنی که اگر یکی از این موشک ها به یک پایگاه نظامی یا شهرک اسرائیلی اصابت کند خسارت های زیادی به بار خواهد آورد.
منبع: تسنیم

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *