سه شنبه, ۳۰ بهمن, ۱۳۹۷

  • telegram
آخرین مطالب

آیت الله علم الهدی: ناجوانمردی است که ناکامی خود در برجام را گردن رهبری بیندازید/ شما نتوانستید خطوط قرمز را رعایت کنید، حالا می‌گویید تمام قصه با نظر رهبری بوده؟

عضو خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که اگر رهبر انقلاب مانع مذاکره با آمریکا می‌شدند، دولت رهبری را مقصر حل نشدن مشکلات کشور معرفی می‌کرد، اضافه کرد: مقام معظم رهبری چه کنند؟ بگویند نباید این کار را بکنید که بعد فردا بگویند ما می‌خواستیم مشکل را حل کنیم، مقام رهبری اجازه ندادند؟ مجبور شدند ایشان اجازه بدهند، عین حکمیت جریان امیرالمؤمنین (علیه‌السلام)، ایشان که از اول هم فرمودند به نتیجه نمی‌رسد، از همان اول هم گفتند من به آمریکا بدبینم، آنان خیانت خواهند کرد و زیر حرفشان می‌زنند.
اعوان به گزارش رجانیوز: آیت‌الله علم‌الهدی ظهر امروز در خطبه دوم نماز جمعه این هفته، ۱۹ آذرماه در حرم امام رضا (علیه‌السلام)، با اشاره به آغاز امامت امام زمان (علیه‌السلام)، اظهار کرد: امروز، سالروز آغاز امامت وجود اقدس امام زمان (علیه‌السلام) است، این روز عزیز عظیم به‌یادماندنی را به محضر مقدس شما برادران و خواهران تبریک عرض می‌کنم.

 

به گزارش رجانیوز ایشان بابیان این‌که امام زمان (علیه‌السلام)، عصاره همه انبیاء هستند، ادامه داد: اولین روزی است که بشریت در ذل ذلیل ولایت و امامت وجود اقدس بقیه‌الله قرارگرفته است؛ امام زمان و ولایت امام زمان، عصاره همه انبیاء و همه امت‌های پیرو ادیان آسمانی و الهی در طول تاریخ بشر هستند؛ وجود اقدس بقیه‌الله، عصاره همه انبیاء الهی است، امت پیرو امام زمان (علیه‌السلام)، عصاره همه امت‌های دین‌مدار پیرو ادیان الهی از آدم ابوالبشر تا آخر دنیاست.

 

امام زمان (علیه‌السلام)، عصاره انبیاء هستند

آیت‌الله علم‌الهدی عنوان کرد: علت این‌که می‌گوییم امام زمان، عصاره انبیا و این امت، عصاره همه امت‌هاست، تبیین یک واقعیت است، یک تعارف نیست؛ در طول تاریخ از روز اولی که انبیاء الهی آمدند و هرکدام پیروانی داشتند، انبیاء خدا و پیروان آنان کسانی که در رکاب انبیاء، ایمان به آنان داشتند، این‌ها در ستیز و نبرد با کفر، ظلم، ستم و شرک بودند.

 

ایشان بابیان این‌که جریان‌های استکباری در طول تاریخ با همه انبیاء مبارزه کرده‌اند، خاطرنشان کرد: علت مبارزه‌شان این بوده که بصیرت زایی مقام نبوت در هر زمانی، بیدارسازی پیغمبر خدا نسبت به هر مردمی، اعتقاد به توحید و یکتایی خدا و به‌عنوان مهم‌ترین و برترین قدرت‌های هستی، بزرگ‌ترین مانع و چالش سر راه توسعه استکبار مستکبرین بوده، مردمی که با ایان عقاید بار بیایند که دیگر بر هر قدرتی، قدرت حق فائق است و همه‌چیز دست خداست، مردمی که بگویند ما بایستی به دنبال تأمین سعادت و معنویت با هر ظلمی و با هر تجاوزی مبارزه کنیم، مردمی که انسان را آزاد بدانند و باید در هیچ بردگی و استثماری انسان قرار نگیرد.

 

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: بنابراین، جریان‌های استکباری با چنین جریان فکری مبارزه می‌کنند، در طول تاریخ انبیاء در مبارزه بودند، پیروانشان نیز در مبارزه بودند، گاهی اوقات یک پیغمبر مبارزه می‌کرد و بعد از پیغمبر، مبارزه با جریان استکبار، ظلم و کفر توسط پیروان آن پیغمبر هنوز ادامه داشت و در این ستیز، نبرد و رویارویی انبیاء با مستکبرین، کمتر موقعی بود که ازنظر ظاهر، انبیاء الهی و پیروان آنان ازنظر ظاهر مسلط بر استکبار شوند و غالباً، مستکبرین  آنان را می‌کشتند، از بین می‌بردند و به انواع شدائد مبتلا می‌کردند.

 

آخرین نقطه رویاروی استکبار با حق، حاکمیت دین بر زمین است

ایشان، نقطه پایانی رویاروی استکبار و جریان حق را حاکمیت خدا و دین بر زمین عنوان کرد و گفت: این رویارویی از اول خلقت آدم ابوالبشر تا امروز وجود داشته و آخر این رویارویی به یک نکته می‌رسد و آن نکته، حاکمیت خدا، حاکمیت دین بر روی کره زمین، حاکمیت پیروان انبیاء و پیروان الهی بر کره خاکی و بر نوع بشر و بنی‌آدم و آن نقطه‌ای که این رویارویی همه انبیاء در این نقطه به حاکمیت انبیاء و دولت وحی و نبوت تمام می‌شود، آن نکته، نکته اصلاح جهانی به‌وسیله وجود اقدس بقیه‌الله است. «تکبیر»

 

نماینده ولی‌فقیه اضافه کرد: این‌که ما می‌گوییم وجود اقدس امام زمان (علیه‌السلام)، عصاره همه انبیاء است و همه جریان نبوت از آدم ابوالبشر تا وجود مقدس پیغمبر خاتم و در اوصیاء پیغمبر، به وجود مقدس امام زمان (ارواحنا فداه) ختم می‌شود و نتیجه‌گیری می‌شود همه حرکت‌های وحی و نبوت در طول تاریخ، با پیروزی امام زمان و اصلاح جهان و جهانی‌سازی وجود اقدس بقیه‌الله است لذا امام زمان، عصاره همه انبیاء است.

 

به مرحله پایانی رویاروی ایمان و کفر رسیدیم

ایشان خطاب به نمازگزاران، عنوان کرد: برادران و خواهران، امروز باید توجه داشته باشیم که ما تقریباً به نقطه‌های آخر این رویاروی رسیدیم، یعنی ما به آن مرحله تحقق اصلی نتیجه برخوردهای دین و بی‌دینی، نتیجه برخوردهای ایمان و کفر، نتیجه برخوردهای خدا و شیطان، ما به آخر این راه رسیدیم و حرکت ما، قیام، اقدام، پیروزی و یا شکست ما در حقیقت یک مسئله سرنوشت‌ساز در این رویارویی مداوم تا به امروز در بشریت است؛ ما امروز در این عرصه رویارویی که به‌عنوان خیل انبیاء، به‌عنوان جریان معنویت آسمانی، به‌عنوان جریان وحی و نبوت در مقابله با استکبار باید مرد و مردانه بایستیم، ما کجای کار هستیم؟ چقدر ایستادیم و چگونه مبارزه می‌کنیم.

 

ارزش ما در نظام اسلامی به استکبارستیزی است

آیت‌الله علم‌الهدی بابیان این‌که تمام ارزش زندگی ما در این نظام به استکبارستیزی است، گفت: امروز در زندگانی ما، ارزش ما در استکبارستیزی ما است، ایمان ما در استکبارستیزی ما است، تمام بندگی ما در درگاه خدا و حقیقت اخلاص و توحید ما در این است که با دشمن خدا چگونه مبارزه می‌کنیم و با دشمنان خدا چگونه می‌جنگیم، اصلاً ما که به آخر خط رسیدیم، آخر خط جای مصالحه نیست، جای تعامل نیست، جای دست دادن به دست استکبار و دست دشمن خدا نیست، از آدم ابوالبشر تا به امروز مبارزه کردند، عصاره این مبارزات و این حرکت‌های آسمانی معنوی در وجود اقدس مولای ما، ارباب ما، عزیز پس پرده ما، امام زمان (علیه‌السلام) دارد تحقق پیدا می‌کند و ما هم خاک‌پای او هستیم و ما در این مسیر تا کجا ایستادیم و می‌جنگیم؟

 

ایشان افزود: خوش به حال شما خانواده شهدا، پدرها و مادرهای شهید و بیش از شما، خوش به حال آن شهدایی که در این مسیر مردانه ایستاده‌اند، می‌ایستند و دارند جان می‌دهند، شما سند به دست دارید، بچه‌های شهید شما نیز بزرگ‌ترین نقطه فروزان تحقق‌بخش این واقعیت هستند و شما هم سند به دست دارید؛ در مقابل پیغمبر، در مقابل اولیاء خدا و انبیاء و خیلی ارزش دارد برای شما، ما نباید الآن کاری کنیم که جریان استکبارستیزی در جامعه ما و مخصوصاً در نظام ما کمرنگ شود.

 

دست دادن با دشمنان امام زمان (علیه‌السلام) افتخار نیست

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی با تأکید بر این‌که دست دادن با دشمنان امام زمان (علیه‌السلام) افتخار نیست، خاطرنشان کرد: برادران و خواهران، تمام عظمت این نظام به رنگ و رونق استکبارستیزی این نظام است و به این نیست که یک روزی بگویند سیاسیون ما با دشمنان امام زمان (علیه‌السلام) دست‌به‌دست هم دادند و به‌وسیله دست‌به‌دست دشمنان امام زمان (علیه‌السلام) توانستند در این جامعه مدیریت کنند، این افتخار نیست، این درست نیست، تمام امتیاز و رونق ما به رنگ استکبارستیزی ما هست؛ شما دیگر استکبار را معاینه کردید، جریان استکبار را دیدید، هر پرده‌ای که از رویارویی یا از روابط بین ما و استکبار برداشته می‌شود، آن خاصیت درندگی و آن نکبت زدگی باطنی استکبار آمریکا بر ما بیشتر روشن می‌شود و واضح‌تر می‌شود.

 

نمونه خوی استکباری آمریکا، سرنوشت برجام است

ایشان، نمونه خوی استکباری آمریکا و غرب را در نقش برجام عنوان و تصریح کرد: نمونه‌اش، جریان سرنوشت برجام و آخرین مصوباتی که سناتورهای آمریکایی داشتند که با کمال وقاحت و افتضاح، آمدند یک سندی که خودشان امضا کردند را زیر پا گذاشتند؛ در طول تاریخ نیز این‌چنین بوده، روزی که معاویه خلیفه شد و امام حسن (علیه‌السلام) متارکه جنگ کردند، معاویه وارد کوفه شد، رفت روی منبر کوفه، عهدنامه‌ای که با امام حسن امضا کرده بود زیر پا گذاشت و گفت «هرچه امضا کرده بودم زیر پای من است، من از امروز حاکم هستم و هر طور بخواهم حکومت می‌کنم»، این قصه سابقه دارد، بار اول نیست، هر مستکبری در دنیا آمده همین‌طور برخورد کرده.

 

بزک کنندگان آمریکا می‌خواهند ناکامی برجام را به نام رهبری تمام کنند

آیت‌الله علم‌الهدی بابیان این‌که بزک کنندگان آمریکا قصد دارند ناکامی برجام را به نام رهبری تمام کنند، گفت: این‌طور نیست که ما به استکبار و دشمن اسلام اول دل ببندیم و چشم امید ببندیم، کسانی که هی آمریکا را بزک می‌کردند و می‌گفتند وضعیت آمریکا عوض‌شده، دشمنی‌اش تغییر کرده، سر میز معامله و مذاکره آمده و بنای سازگاری دارد و روی این موضوع تبلیغ می‌کردند، ببینند چه شد و آخرش به کجا انجامید؟ مقام معظم رهبری از اول گفتند وضعیت همین است منتها متأسفانه امروزی که قضیه به اینجا رسیده، می‌خواهند پای رهبری را وسط بکشند که درست قضیه از اول با تصمیم رهبری انجام‌گرفته است مذاکره با دشمن و به این ناکامی رسیده است درحالی‌که اصلاً چنین نبود؛ فرمایشات مقام معظم رهبری مشخص است.

 

ایشان ادامه داد: شما در تاریخ خواندید که در جنگ صفین یک عده به امیرالمؤمنین اعتراض کردند و پیشنهاد صلح دادند و کار به‌جایی رسید که گفتند به مالک اشتر بگو دست از جنگ بردارد و یا تو را می‌کشیم؛ امیرالمؤمنین برای این‌که اختلاف بین شیعیان و لشکریانش نیفتد، پذیرفت و بعد حکمیت را بر امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) تحمیل کردند، ایشان این حکمیت را قبول نمی‌کرد که یک حکم از طرف معاویه و یک حکم از طرف امیرالمؤمنین؛ علی خلیفه‌الله است، ولی‌الله و صاحب‌ولایت مطلقه الهیه است، پسر هند جگرخوار چکاره است که او باید یک حکم داشته باشد و علی یک حکم؟

 

آیت‌الله علم‌الهدی افزود: امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) را به حکمیت مجبور کردند و بعد که فساد حکمیت روشن شد، معلوم شد که جریان معاویه، جریان حکمیت نیست، جریان دغل است، جریان شیطنت است، جریان حیله و تزویر است، همین‌هایی که امیرالمؤمنین را وادار به حکمیت کرده بودند، بازآمدند به علی گفتند تو توبه کن از این‌که حکمیت را قبول کردی، مظلومیت امیرالمؤمنین تا کجا رسید؟

 

دولتی‌ها آب خوردن مردم را نیز به حل دعوا با آمریکا موکول کردند!

ایشان به صراحت کلام رهبری در گوشزد کردن بدعهدی و  تزویر آمریکا اشاره و عنوان کرد: آدم دارد احساس می‌کند عین آن مظلومیت برای مقام معظم رهبری دارد پیش می‌آید، مقام معظم رهبری از اول فرمودند مذاکره با آمریکا نتیجه ندارد، وادار شدن بر این‌که با این‌ها دست دهیم و بنشینیم پای میز مذاکره، نتیجه‌اش خدعه، تزویر، شیطنت و ناجوانمردی آمریکا است؛ از همان اول اعلام کردند؛ مردم به دولتی رأی دادند و سرکار آمده، می‌گوید به این وسیله من می‌خواهم کشور را اداره کنم و معتقد است حتی آب خوردن شما هم به این است که با آمریکا دعوایتان حل شود و تحریم‌ها را بردارند، دولتی‌ها این‌طور گفتند.

 

عضو خبرگان رهبری با تأکید بر این‌که اگر رهبر انقلاب مانع مذاکره با آمریکا می‌شدند، دولت رهبری را مقصر حل نشدن مشکلات کشور معرفی می‌کرد، اضافه کرد: مقام معظم رهبری چه کنند؟ بگویند نباید این کار را بکنید که بعد فردا بگویند ما می‌خواستیم مشکل را حل کنیم، مقام رهبری اجازه ندادند؟ مجبور شدند ایشان اجازه بدهند، عین حکمیت جریان امیرالمؤمنین (علیه‌السلام)، ایشان که از اول هم فرمودند به نتیجه نمی‌رسد، از همان اول هم گفتند من به آمریکا بدبینم، آنان خیانت خواهند کرد و زیر حرفشان می‌زنند.

 

شما نتوانستید خطوط قرمز را رعایت کنید، حالا می‌گویید تمام قصه با نظر رهبری بوده؟

ایشان خاطرنشان کرد: در سخنرانی مقام معظم رهبری در نوروز امسال در همین مکان، مقام معظم رهبری فرمودند که آقایان آمدند پیش من و گفته‌اند آن خط قرمزهایی که شما تعیین کردید، ما نتوانستیم آن خط قرمزها را رعایت کنیم، خودشان آمدند به آقا گفتند، آقا خط قرمز تعیین کردند و آن خط قرمزها تأمین نشده و درعین‌حال بعد هم بگویند تمام این قصه با نظر آقا بوده و مقام معظم رهبری در جریان بودند، این همان مظلومیت امیرالمؤمنین دارد به سراغ مقام معظم رهبری می‌آید.در همین حال پس از شعار مرگ بر آمریکا نمازگران وی افزود: بر آمریکا که مرگ قطعی است اما سرنوشت ما با آدم‌هایی که این‌طور با رهبری برخورد کنند چیست؟ که شعار «مرگ بر ضد ولایت‌فقیه» مردم  را در پی داشت.

 

جریان مظلومیت امیرالمؤمنین در حکمیت به سراغ رهبر انقلاب آمده

ایشان بابیان این‌که دولت تصمیم گرفت با این روش کشور را اداره کند، عنوان کرد: برادران، خواهران، ما در بستر سیره سیاسی ائمه معصومین (علیه‌السلام) پرورش پیدا کردیم، مصائبی که بر سر ائمه ما آمد و مظلومیت‌های یکه برای معصومین ما به وجود آمد، نباید بگذاریم در بستر سیاسی زندگی ما هم دوباره همان مظلومیت‌ها تکرار شود و همان وضع به وجود بیاید، ما باید هوشیار باشیم، بیدارباشیم؛ یک کاری شما می‌خواستید بکنید، مقام معظم رهبری هم اجازه دادند و مخالفت نکردند به خاطر این‌که مردم به شما رأی دادند تا کشور را اداره کنید، شما هم این‌طور خواستید اداره کنید، حالا به نتیجه نرسیدید، کسی هم نمی‌گوید شما خیانت کردید و مقصر بودید.

 

ناجوانمردی است که ناکامی خود در برجام را گردن رهبری بیندازید

آیت‌الله علم‌الهدی خطاب به دولتمردان، تأکید کرد: از همان اول مقام معظم رهبری گفتند این آمریکا جنایتکار است، تا آخر هم گفتند وفا نخواهد کرد، این حرکت به نتیجه نخواهد رسید اما الآن این درست نیست که قصه را به گردن ایشان بیندازیم و دو روز دیگر، جوانان و نسل بعدی که خواهد آمد بگویند این بلایی که سر ما آمد که رفتیم با آمریکا دو سال مذاکره کردیم، همه امکانات هسته‌ای را دادیم و در آب‌سنگینمان بتن ریختیم، چون رهبر این کار را کرد! این واقعاً ناجوانمردی است.

 

ناجوانمردی امروز همان ناجوانمردی فتنه ۸۸ است

ایشان، مسیر معرفی مقام معظم رهبری به‌عنوان مقصر ناکامی برجام را همان مسیر ناجوانمردانه فتنه ۸۸ دانست و گفت: در فتنه ۸۸ هم همین ناجوانمردی با رهبری شد، در فتنه عده‌ای آمدند ادعا کردند در انتخابات تقلب شده، اگر مدعی هستید در انتخابات تقلب شده، رقیب شما چه کسی است؟ انتخابات را چه کسی اجرا کرده؟ ازیک‌طرف ادعا کردند در انتخابات تقلب شده، به رقیب انتخاباتشان کاری نداشتند، به مجری انتخابات هم کاری نداشتند، اردوکشی خیابانی کردند و به رهبر اهانت کرده و فحش دادند، الآن هم همین مظلومیت دارد پیش می‌آید.

 

بصیرت، تنها راه مقابله با مظلومیت رهبری است

آیت‌الله علم‌الهدی، داشتن بصیرت را تنها راه مقابله با مظلومیت رهبری عنوان و خاطرنشان کرد: آنی که برای ما لازم هست، فقط داشتن بصیرت است، ما بصیرت داشته باشیم، اگر ما بصیرت نداشته باشیم، امروز هم ولی امر ما به همان مظلومیت دچار می‌شود که جد بزرگوار مظلومش، امیرالمؤمنین (علیه‌السلام) دچار خواهد شد، تنها چیزی که باعث می‌شود آن مظلومیت پیش نیاید، بصیرت شما برادران و شما خواهران، رهبرشناسی، خط شناسی، جریان شناسی و پیگیری واقعیت مسائل و مطالب است.

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *