چهارشنبه, ۱۲ بهمن, ۱۴۰۱

  • telegram
آخرین مطالب

خداوند در این مکان با موسی(ع) سخن گفت /”جبل الشریعه ” در صومعه سنت کاترین در سینای مصر

“جبل الشریعه ” در صومعه سنت کاترین در سینای مصر همان مکانی است که خداوند متعال با نزول آیه “فاخلع نعلیک انک بالوادی المقدس طوی” با حضرت موسی علیه السلام سخن گفت.
اعوان به نقل از العالم: پایگاه وطن نوشت کارشناسان معتقدند که خداوند در «صومعۀ سنت کاترین»، در «جبل الشریعه»،  با موسی سخن گفت و به او فرمود: «إنی أنا ربک فاخلع نعلیک إنک بالوادی المقدس طوى».

 

دکتر عبدالرحیم ریحان، کارشناس آثار باستانی و مدیر کل پژوهش های باستانی و انتشارات علمی در سینا، گفت: «همه پژوهش ها حاکی است خداوند در این مکان  کنار درخت مقدس العلیقه تجلی یافت، جایی که هم اکنون همان صومعه سنت کاترین کنونی است.

 

دکتر ریحان افزود: «خداوند در این مکان به موسی فرمود: “انی انا ربک فاخلع نعلیک انک بالوادی المقدس طوی”. خداوند در سفر دوم حضرت موسی به این کوه، برای او تجلی یافت و کوه از هم متلاشی شد. آیه  “فلما تجلی ربه للجبل جعله دکا” به این رخداد اشاره داد».

 

دکتر ریحان اضافه کرد: «برخی معتقدند خداوند در کوه ” کرکوم”، واقع درصحرای النقب، بر موسی تجلی یافت و ده فرمان را نازل کرد اما این موضوع درست نیست و همه پژوهش های باستانی آن را نفی کرده اند».

 

 

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *