دوشنبه, ۱ بهمن, ۱۳۹۷

  • telegram
آخرین مطالب

ذوالنوری: بدون دستور روحانی هم مجاز به ساخت پیشران هسته ای بودیم

ذوالنوری، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس اظهار داشت: دستور رئیس‌جمهور برای ساخت پیشران هسته‌ای نقض برجام نیست حتی بدون دستور روحانی هم مجاز به ساخت پیشران بودیم.
اعوان به نقل از مجتبی ذوالنوری در گفتگویی، با اشاره به دستور رئیس جمهور به وزیر خارجه و رئیس سازمان انرژی اتمی برای طراحی تولید سوخت و طراحی و ساخت پیشران هسته ای برای حمل و نقل دریایی، گفت: اجرای این طرح به هیچ وجه نقض برجام محسوب نمی شود و قطعا ما اگر آمریکا در اجرای توافق بدعهدی نمی کرد، به دنبال اجرای این پروژه بودیم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ساخت پیشران هسته ای برای حمل و نقل دریایی، طرحی کاملا صلح آمیز در چارچوب NPT و خارج از تعهدات ایران در برجام است و قطعا اگر رئیس جمهور در این رابطه دستور نمی داد، ما مجاز به انجام آن بودیم.

وی گفت: به نظر من دستور رئیس جمهور، اقدام خاصی نیست که آن را اقدام عکس العملی ایران در قبال نقض برجام آمریکا و تمدید قانون داماتو بدانیم.

وی با اشاره به دستور رئیس جمهور اجرا و پیگیری مراحل حقوقی برجام، تصریح کرد: علی القاعده منظور رئیس جمهور، رسیدگی به این مسائل در کمیسیون مشترک برجام است، از این رو وزارت خارجه نقض عهد از سوی آمریکا را به کمیسیون مربوطه منعکس کند، تا تصمیم گیری صورت گیرد، البته با توجه به نفوذ آمریکا، این کار به جای خاصی نمی رسد.

ذوالنوری افزود: ما باید در مقابل اقدامات آمریکا، اقدام عملی را انجام دهیم، از این رو در این راستا ما طرح دو فوریتی را به هیأت رئیسه ارائه کردیم، این طرح آماده و چاپ شده اما در دستور قرار گرفتن آن منوط به اجازه هیأت رئیسه مجلس است.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *