شنبه, ۲۹ مرداد, ۱۴۰۱

  • telegram
آخرین مطالب

واکنش شدید ائمه جمعه ایلام و دیگر ائمه جمعه به توهین اصلاح طلبان به ساحت مقدس امام هشتم (ع)

 افتتاح ستاد انتخاباتی روحانی در ایلام دیروز بهانه‎ای شد برای هتک حرمت به امام هشتم شیعیان (ع). در همین راستا مجری این برنامه زبان به سخنانی وهن‎آمیز گشود و متاسفانه با توهین به ساحت مقدس امام رضا (ع) سعی کرد توجه مخاطبان را جهت رای دادن به حسن روحانی جلب نماید.

توهین به امام رضا(ع) توسط مجری هتاک برنامه ستاد روحانی در ایلام

افتتاح ستاد انتخاباتی روحانی در ایلام دیروز بهانه‎ای شد برای هتک حرمت به امام هشتم شیعیان (ع). در همین راستا مجری این برنامه زبان به سخنانی وهن‎آمیز گشود و متاسفانه با توهین به ساحت مقدس امام رضا (ع) سعی کرد توجه مخاطبان را جهت رای دادن به حسن روحانی جلب نماید.
اعوان به گزارش رجانیوز: توهین به مقدسات شیعیان به بهانه‎های سیاسی و انتخاباتی در جریان افتتاح ستاد انتخاباتی حسن روحانی در ایلام از جمله موضوعاتی بود که دیروز واکنش‎های بسیاری را به دنبال داشت.
به گزارش رجانیوز افتتاح ستاد انتخاباتی روحانی در ایلام دیروز بهانه‎ای شد برای هتک حرمت به امام هشتم شیعیان (ع). در همین راستا مجری این برنامه زبان به سخنانی وهن‎آمیز گشود و متاسفانه با توهین به ساحت مقدس امام رضا (ع) سعی کرد توجه مخاطبان را جهت رای دادن به حسن روحانی جلب نماید. فیلم کامل این سیاسی‎کاری مفتضحانه و سلمان رشدی مآبانه به شرح زیر است:
 
گفتنی است که این سخنان موهون با واکنش اکثریت قریب به اتفاق دینداران مواجهه شده که در ادامه به برخی از آن‎ها اشاره می‎کنیم؛ البته این انتظار کاملاً واقع‌بینانه  در بین بسیاری از دینداران وجود دارد که قوه قضائیه نیز هر چه زودتر نسبت به این مسئله اقدام نماید.
نماینده ولی فقیه ایلام: اصلاح طلبان همواره پیشینه سیاه و ظلمانی در هتاکی و اهانت به ارزش های دینی بویژه ساحت حضرات ائمه معصومین دارند.
حضرت آیت الله لطفی امروز در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به هتاکی مجری اصلاح طلبان در ستاد انتخاباتی نامزد خاص اظهار داشت: این هتاکی آغاز فتنه جدید در استان ایلام است.
وی افزود: اصلاح طلبان همواره پیشینه سیاه و ظلمانی در هتاکی و اهانت به ارزش های دینی بویژه ساحت حضرات ائمه معصومین دارند.
 امام جمعه ایلام خاطر نشان کرد: اینها در چهار سال دوره ریاست جمهوری با اعتراض های شدید مواجه و عدم تحقق وعده ها و روی زمین ماندن آنها و معضل بیکاری و رکود اقتصادی نیز مزید بر علت شده است.
 وی بیان داشت: کارنامه اصلاح طلبان و تجربه نشان می دهد که هر موقع امیدی برای پیروزی ندارند نقاب از صورت برداشته و دست به توهین به ارزش ها و باورهای دینی مردم بزرگ ایران اسلامی می زنند که فتنه ۸۸ نمونه و اوج توهین آنها بود.
نماینده ولی فقیه در استان عنوان کرد: دستگاه قضائی با ورود به این مساله باید این فرد هتاک و فاسد را دستگیر و به اشد مجازات برسانند.
 وی در پایان ابراز کرد: فردا در خطبه های نماز جمعه بطور مفصل راجع به این قضیه که در اتاق فکر  مدیران استان برنامه ریزی شده صحبت خواهم کرد.
به گزارش رجانیوز به نقل از  ایلام بیدار ، ائمه جمعه استان ایلام نسبت به هتاکی که در جریان افتتاح ستاد انتخاباتی حسن روحانی در ایلام  به ساحت مقدس امام رضا صورت گرفت واکنش نشان دادند.
دره شهر
سکوت برخی در مقابل این توهین تاسف بار است
حجت الاسلام “محمدجواد قنبر بیگی” امام جمعه دره شهربا صدور بیانیه ای اظهار کرد :بدون شک در طول تاریخ جایګاه ائمه اطهار(ع) در بین شیعیان، محبان، اهل سنت و جماعت، یهودیان، مسیحیان، صائبین دهریها قابل احترام بوده است.
حال چه شده در استان سراسر شیعه اثنی عشری ایلام کسی به خود اجازه می دهد به ساحت مقدس امام هشتم (ع) بعنوان ولی نعمت ملت ایران اینګونه توهین کند و در کمال ناباوری هیچکسی بجز پزشکیان نایب رییس مجلس شورای اسلامی به این مسئله واکنشی محسوسی نشان نداده است.
چرا به بهانه رقابتهای انتخاباتی و ترس از رقیب اینچنین بی مهابا به انسان کامل جسارت می کنید؟
 چګونه به خودتان اجازه می دهید امام معصوم و خلیفه خداوند بر روی زمین را با اینګونه سخنان سخیف مورد خطاب قرار دهید.
چرا تلاش دارید محبت و عشق به امام رضا(ع) که با گوشت و خون ملت ایران بخصوص مردم ولایتمدار استان ایلام اجین شده را با الفاظ بی ربط  سیاسی و معنا دار به اصولگراها و اصلاح طلبان گره بزنید.
در بخش دیگری از این بیانیه آمده است:
شما که به توصیه کاندیدای موردنظرتان قراربود مرغ اخلاق را در انتخابات سرنبرید حال چه شده بر خلاف شعارتان علاوه بریدن سر مرغ اخلاق کبوتر حرم را بی اعتبار می کنید.
مگر قرار نشد انتخابات بر مبنی اخلاق باشد نه تخریب، پس چگونه به ساحت مقدس صاحب حرم اینگونه توهین می کنید.
رقابت با بی ادبی، بی اخلاقی و بی معرفتی متفاوت است، پس تا دیر نشده خودتان را اصلاح کنید.
 اگر متولیان حرم رضوی به فقرا کمک می کنند دقیقا در راستای سیره عملی امام رضا (ع) است نه مسائل سیاسی که مورد نظر شما می باشد.
خادم امام ضا(ع) بودن نه اصولگرا و نه اصلاح طلب می شناسد، پس شما بجای اهانت به ولی نعمت ملت ایران خودتان را با دفاع از عملکردتان ثابت کنید.
در ادامه این بیانیه آمده است:
کسی که رضایت حزب، گروه و اشخاص را به رضایت خدا ترجیح دهد بدون شک نه گندم و نه جوی ری را نخواهد خورد.
امیدواریم  مسئولان با اینگونه افراد به شدت برخورد و نتیجه آن را به مردم اطلاع دهند.
در پایان به شما توصیه میکنم به جای خوش خدمتیهای بی مورد دست به دامان اهل بیت(ع) شده و با خود این بیت را همیشه زمزمه کنید:
مخلص “پیر مغانم” چونکه که لطفش دائم است   ورنه لطف “شیخ “گاه هست و گاه نیست.
ملکشاهی
دریای پاک و طاهر هرگز با پوزه سگ نجس العین و خبیثی چون این فرد کذایی نجس نخواهد شد
سید عبدالله امینی”، امام جمعه ملکشاهی با صدور بیانیه ای اظهار کرد:متاسفانه شنیدم در آستانه اعیاد مبارکه رجبیه و شعبانیه فردی پست و جیره خوار سفره فتنه گران در یک جلسه ای به ساحت مقدس حضرت ثامن الحجج، سلطان عالم وجود و امام ملک و ملکوت امام رضا علیه السلام توهین کرده است بنده گرچه معتقدم که دریای پاک و طاهر هرگز با پوزه سگ نجس العین و خبیثی چون این فرد کذایی نجس نخواهد شد اما لازم است جهت روشن شدن افکار عمومی، از پشت پرده این هتک حرمت نکاتی را بیان کنم
متاسفانه در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ عده ای از فتنه گران به دنبال باز طراحی پروژه ای خطرناک هستند تا به وسیله این پروژه به مطامع دنیوی و تامین زندگانی حیوانی خود برسند
این پروژه از این قرار است که این افراد از طریق مطرح کردن شعار آزادی آن هم بدون حساب و کتاب و شکستن به قول خودشان فضای امنیتی کشور افکار عمومی مردم را به سمت و سویی خاص هدایت کنند
لذا برای تامین این هدف از این فرد هتاک خواسته شده است این مطالب موهن را مطرح کند تا اولا بگویند آزادی بیان حد و مرز نمی شناسد و ثانیا اگر از طریق مجاری قانونی و قضایی برخوردی صورت گرفت، مظلوم نمایی کرده و آن را عَلَم کنند و دلیلی بر فضای امنیتی خود ساخته نشان دهند تا از این طریق به نان و نوایی برسند
حقیر بر خود لازم می دانم ضمن محکوم کردن این عمل شنیع، از مردم و مسئولین، نکاتی را عاجزانه تقاضا کنم :
اولا لازم است که مسئولان استانی اعم از مسئولان ارشد و غیره اعلام موضع کرده و از عمل کثیف و پست این فرد و جریان فتنه پشت پرده برائت پیدا کنند
ثانیا از همه رسانه های انقلابی در همه سطوح خواهشمندم از ابعاد مختلف این فتنه و دست تان پشت پرده حامی این جریان، برای مردم شهید پرور و ولایتمدار استان ایلام روشنگری نمایند
ثالثا عموم مردم ولایتمدار استان لازم است با تشکیل کمپین هایی در فضای مجازی، در سطح استان و بلکه کشور این عمل مضبوحانه را محکوم کرده و بررسی این مساله و محاکمه کردن افراد موثر در آن را به عنوان یک مطالبه عمومی در سطح استان و کشور از قوه قضائیه بخواهند.
دهلران
چه معنا دارد برای عزیز کردن خود نزد دیگران به مقدسات اهانت بشود… 
حجت الاسلام “سید محسن موسوی”، امام جمعه شهرستان دهلران نیز در بیانیه ای ضمن محکوم کردن هتاکی مجری ستاد انتخاباتی روحانی در ایلام به ساحت امام رضا(ع)  گفت: متاسفانه با خبر شدیم در این ساعات پایانی ماه رجب و آستانه اعیاد شعبانیه موالید ائمه معصومین علیهم السلام به ساحت مقدس امام رئوف عالم آل محمد(ص) امام رضا علیه السلام اهانت گردید.
ضمن محکوم کردن این اهانت بی شرمانه و بی ادبانه این مصیبت را تسلیت میگوییم .
از متولیان ذیربط برخورد قاطع و جدی را با چنین اشخاصی خواهان هستیم. تادیبی آنقدر جدی و محکم، تا درسی برای دیگران شود.
باید بدانیم ائمه معصومین صلوات الله علیهم اجمعین جایگاه ویژه ای نزد خداوند دارند. حضرات ائمه معصومین علیهم السلام اساس دین ما هستند.
به وسیله ی آنان دنیا به وجود آمد. با نبود آنان عالم برچیده می شود .به وسیله ی امامان خورشید طلوع و غروب می کند. به وسیله ی آنان خداوند باران را میفرستد…
حضرات ائمه معصومین علیهم السلام محل نزول ملائک وهبوط انوار وحی خداوند و معدن رحمت حق هستند.
اسلام بر پایه ی امامت استوار شده است . پیامبر صلی الله علیه و اله و سلم فرمودند من درمیان شما دو شی گران بها گذاشتم یکی قرآن و دیگری اهل بیتم.
مثل اهل بیت در جهان آفرینش مثل کشتی نوح است. به وسیله امامان دین کامل گردید و یکی از این انوار مقدس امام رضا علیه السلام است.
زیارت امام رضا علیه السلام زیارت کامل می باشد. به وسیله زیارت امام رضا زائر در عرش، خدا را زیارت میکند.
در چنین شرایط بسیار معنوی چه کسی جرئت اهانت به ساحت مقدس امام رضا و دیگر امامان را پیدا کرده؟؟؟
دنیا محل گذر است برای این دو روز دنیا چرا دین و دنیای خود را برای خوشحالی دیگران به باد میدهید..
در پایان با قلبی مالامال از غم و اندوه نسبت به حادثه اخیر برائت خود را اعلام می نمایم و خواهان برخورد قاطعانه ی متولیان ذیربط با چنین افرادی هستیم.
آبدانان
زمستان میرود روسیاهیش برای ذغال می ماند
“حسین حاجیلری”،امام جمعه آبدانان نیز در بیانیهای گفت: رقابت انتخاباتی همیشه باید همراه با اخلاق و رعایت قوانین انتخاباتی باشد و همه ی داوطلبان و طرفداران آنها اخلاق را سرلوحه ی رفتار تبلیغاتی و انتخاباتی خود قرار دهند.
در مرکز استان ایلام ، متاسفانه مشاهده گردید که نه تنها مساله اخلاق انتخاباتی رعایت نگردید بلکه به ساحت مقدس شمس الشموس امام هشتم علیه السلام با تعریض و کنایه و خطاب امام معصوم به توهین و منحصر کردن ولی خدا به جریانات سیاسی رایج در کشور با بی شرمی هرچه تمامتر به آن امام همام توهین گردید.
آقایانی که این حرکت سخیف را انجام دادند ،مدیرانی که با تشویق خود، کلام نامربوط و توهین آمیز گوینده را تایید کردند در نزد خدای متعال باید پاسخگو باشند.
مباحث سیاسی گذرا ، انتخابات گذرا، و اساسا دنیای زودگذر فانی، نباید اجازه دهد افراد از حریم خود تجاوز کرده و به داوطلب یا داوطلبان دیگر انتخابات که هیچ ، به ساحت مقدس و ملکوتی ثامن الحجج علیه السلام کنایه و تعریض زده شود.نستجیربالله
مردم در این ایام خود بررسی میکنند و از میان داوطلبان آنکه را برای کشور مفید بدانند رای خواهند داد و لکن به این آقایانی که چنین توهینی کردند باید گفت”زمستان میرود روسیاهیش برای ذغال می ماند”.
اینجانب فرای از جریانات رایج سیاسی کشور که طبیعتا عده ای طرفدار دارد ، توهین به ساحت امام رضا علیه السلام و نیش و کنایه و تعریض به آن امام عزیز و ولی نعمتان را محکوم کرده و از خداوند متعال میخواهم همه ی ما را بر محبت اهل بیت علیهم السلام علما و عملا حفظ فرماید و انتخابات آینده را با سلامت و امنیت و حضور حداکثری مردم رقم بزند.
ایوان
مجرم اصلی این اهانتها به ساحت امام رضا مدیریت ارشد فرمانداری واستانداری ایلام است
علی محمد لروند”، امام جمعه ایوان در بیانیه ای ضمن محکوم کردن این حرکت ناپسند گفت: این اهانت که به بهانه افتتاح ستاد انتخابات اقای دکتر روحانی باحضور اقای پزشکیان صورت گرفت انقدر وقیحانه بود که عکس العمل اقای پزشکیان را هم به دنبال داشت.
کمال تاسف انجاست که برخی افراد بی فرهنگ وهم فکر سیاسی ایشان در این شهر او را استاد می نامند واداره ارشاد هم این استاد نما را مسئول انجمن شعروادب شهرستان نموده است که علیرغم اعتراض شفاهی اینجانب به مدیر کل ارشاد اوهمچنان ریاست این انجمن را درایوان برعهده دارد .
ایشان همان کسی است که درانتخابات مجلس به طرفداری از دکتر میرزایی یک شعر به دور از ادب قرائت کرد وباکلمه حساس روی مقنعه بسان به حجاب که صراحت قرانی دارد اهانت کرد وباعث شده عده ای با کف زدنهای ممتد حریم مسجد امام صادق (ع )ایوان را بشکنند .
ایشان همان کسی است که یار غار استاندار ایلام بودند وبا جشنواره شعر منال وملیچک از افکار ناسیونالیستی خودش برای ترویج افکار پژاک ملعون استفاده نمود وبه شاعران اهل سنت نه به نیت وحدت بلکه برای ترویج افکار جدایی طلبانه هدایایی را اهدا نمود تا ابروی شهر ولایت ایوان را بیشتر به تاراج بگذارد .
آری کسی که بنای طنز واهانت به امام رضاع را به عنوان مجری افتتاحیه ستاد روحانی بنانهاده همان کسی بود که بادوست دیگرش دنبال نامگذاری میدان شهر زرنه به اسم شاکه وخانمنصور بودند که با قاطعیت اینجانب از موضوع مذکور عقب نشینی کردند.
ایشان همان کسی بود که باسرودن شعرش کلیه نیروهای ارزشی واصولگرای کشور را به عنوان دزد ودروغگو معرفی کردند وکسی متعرض اونشد .
ایشان همان کسی است که باتشکیل انجمن مختلط شعر ودهها مورد دیگر که این نوشتار مجال پرداختن به انها را نمیدهدوجلسات سیاسی شبانه وبه ظاهر ادبی برای فریب افکار عمومی برنامه ریزی میکنند وخیال میکنند کسی از ان جلسات خبر ندارد .
گرچه مجرم اصلی این اهانتها به ساحت امام رضا در اصل مدیریت ارشد فرمانداری واستانداری ایلام است که علیرغم خبر از تفکرات انحرافی این فرد اورا به عنوان مجری دعوت میکنند تا بتوانند با ایجاد اشوب در استان از اب گل الود بهره ببرند اما بدانید سیاست توهین واهانت به مقدسات همیشه نتیجه عکس داشته ومردم باغیرت استان روز انتخابات جواب دندان شکن خودشان را خواهند داد .
درپایان امیدوارم دادستان قاطع شهرستان واداره اطلاعات واطلاعات سپاه مقتدر بیش از این اجازه هنجارشکنی به چنین افرادی را ندهند.
امیدوارم گروهی از مردم شهرستان از خواب بیدارشوند ودر انتخابات پیش رو جواب دندان شکنی به این تفکر فساد انگیز بدهند واین افراد را از صحنه سیاسی شهرستان کنار بگذارند وبیشتر از این با ابروی شهر سرداران و۳۶۴ شهید بازی نکنند .
همه مردم ایوان نیک میدانید که اینجانب در مدت دو سال گذشته بارها وبارها صدای محرومیت ومظلومیت شمامردم را فریاد زده ام وخودم را به اب واتش زده ام واز این شهر دفاع کرده ام وخود این اقای استادنما هم سه مرتبه بر علیه اینجانب نامه نگاری نموده ودریکی از انها به اینجانب اقامحمدخان قاجار لقب داده است امااینجانب اهانت به خودم را تحمل کرده ام ولی اجازه نخواهم داد که حریم اهل بیت عصمت وطهارت مورد تاخت وتاز قرار بگیرد واگر دیگران سکوت کنند اینجانب سکوت نخواهم کرد.
کاملا مشخص است که این مجری وهم فکران سیاسی کارش از ورود سید فرزند پیامبر به صحنه انتخابات بدجور وحشت کرده اند.درحالی که درانتخابات گذشته همین تفکر ازسید بد حمایت میکردند ومیگفتند اگر خاتمی وموسوی بد هستند به خاطر جد انها ازشون حمایت میکنیم پس حضرات هزار رنگ امروز چه شده که یک سید خوب را مورد بی حرمتی قرار می دهید وبه خودش وجدش گستاخی میکنید ایا سخنان خودتان را فراموش کردید .
لزومی ندارد به خاطر یک سید کاندید به امام رضاع اهانت شود ولذا به اقای فرماندار محترم که مجری انتخابات است ودوهفته گذشته در خانه این مجری هتاک واستاد نما حضور پیدا کرده وکلیه مسئولین استان که دست از سیاسی کاری برنمیدارند هشدار میدهم که مردم اگر هرچیزی را تحمل کنندهتک حرمت به امام غریب خود را تحمل نمی کنند .پس بدانید چراغی را که ایزد برفروزد چو ابله پف کند ریشش بسوزد …
وبهتر بگم با ال علی هرکه در افتاد ورافتاد…
روز ورافتادن کنایه زنندگان به ولی امر نزدیک است فقط یک یاحسین دیگر انشاءالله .
چوار
ستاد انتخاباتی روحانی انزجار و برائت از مجری معلوم الحال را اعلام کند
“الیاسی”،امام جمعه چواردر بیانیه ای گفت: از شنیدن نامه آن مجری کذایی وهتاک به ساحت امام رئوف ثامن الحجج بسیار ناراحت ومتاثر شدم وجای بسیار تاسف است که چنین افراد معلوم الهویت با گستاخی تمام برای اهداف باطل سیاسی وشخصی خود به ساحت مقدس ونورانی ائمه معصوم علیهم السلام اهانت میکنند
البته این گروه فتنه گر بار اول آنها نیست که چنین میکنند وقلب امت اسلامی ما را بدرد می آورند ومقدسات اسلامی ودینی را به سخره میگیرند
مگر افتتاحیه یک ستاد انتخاباتی چقدر ارزش دارد که بانیان این مجلس اجازه چنین جسارتهایی را به مجری هتاک آن میدهند خاک بر سر این دنیا زدگانی که بهای آخرتشان را به گندم نسیه ری میفروشند که هرگز ازآن هم نخورند-
امیدوارم که هرچه زودتر دست اندر کاران آن ستاد انتخاباتی انزجار خود را از نامه مجری که قطعا سیاه نامه دل شخص هتاک بوده ، برائت خود را اعلام نمایند والا خشم ملت دامن آنها در این دنیا وآخرتشان راخواهد گرفت –
مهران
 ادب مرد به ز دولت اوست
“روح الله ولدبیگی”، امام جمعه شهرستان مهران با صدور بیانیهای ضمنعرض تسلیت به پیشگاه امام عصر و شیعیان و محبان ائمه اطهار علیهم السلام ، گفت: با کمال تاسف و تاثر حرکتی قبیح و مذموم در استان شیعه نشین ایلام قلب همگان را بدرد آورد،
حرکتی که برای رسیدن به دنیای دنی و پستی صورت گرفت که در نگاه حضرت امیر از آب دماغ بز و استخوان خوک در دست جزامی بی ارزشتر است.
حال عده ای برای رسیدن دیگران به اب دماغ بز و دست یابی انان به استخوان خوک در دست جزامی ، خسر الدنیا و الاخره شده و به ساحت مقدس و ملکوتی امام هشتم اسائه أدب نموده و دستور أولیه دین را در تخاطب با أولیا الهی مراعات نکردند،آنجا که فرمود:«لا تَجْعَلُوا دُعاءَ الرَّسُولِ بَیْنَکُمْ کَدُعاءِ بَعْضِکُمْ بَعْضاً))
باید به این مدعیان ادب و اخلاق یاداور شد که ادب مرد به ز دولت اوست.
طبق انچه که تاریخ در سینه دارد بوده اند هتاکانی که حیا را خورده و آبرو را قی کرده بودند و علنا چون ان شب تلخِ مجتمع افتاب، امام رضا را مورد اهانت قرار میدادندو حضرت با جهانی از أدب و وقار جواب در خور شان نثارشان میکردند ، لذا برای دور نماندن از سیره ان ولی الهی حقیر نیز به همان جواب بسنده میکنم که:
«اگر گرفتار جهالت کسی شوم که شخصیتش پایین تر از من است، نفس خویش را باز می دارم از اینکه با نادانی او به مقابله برخیزد))
اما باید گفت اگر مدعی رأفت امام بوده و بدان جهت سخن رانده ایی ، حرکتت تداعی گر ان ضرب المثل است که درب دیزی باز است …………..
ضمن اینکه از دستگاه قضایی خواهان برخورد قضائی با هتاک به پیشگاه امام غریب هستیم از کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی خواهان برخورد قانونی با ستادهای متخلف می باشیم.
و در پایان بدور از هر نگاه سیاسی و تقسیمات جناحی که حاکم بر فضای سیاسی جامعه است از همه أقشار و گروه های موجود در انتخابات خواستار رعایت اخلاق و أدب بوده و می طلبد که از چنین روش غلط و غیر حرفه ایی إعلام انزجار و برائت نمایند تا دامن جریان خود را از کسانی که دین را افیون ملت ها. می دانستند پاک نماییند..

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *