چهارشنبه, ۱۲ بهمن, ۱۴۰۱

  • telegram
آخرین مطالب

توزیع کمکهای مردم ایرانی میان مسلمانان میانمار

کمک های مردمی خیرین ایرانی توسط مرکز بین المللی وحدت و انسانیت با همکاری بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) در بین مسلمانان میانماری توزیع شد.
اعوان به گزارش رجانیوز ، اولین بخش از کمک های مردمی که در طی ماه گذشته توسط خیرین ایرانی اهدا شده است، در هفته اخیر و درطی دو مرحله در اردوگاه حکیم پارا واقع در منطقه بالوخالی، در میان آوارگان روهینگیایی توزیع شد.

علی شفیع زاده مسئول روابط عمومی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) با بیان اینکه در روزهای آغازین شروع بحران مهاجرت اجباری مسلمانان مظلوم روهینگایی میانمار، مرکز بین المللی وحدت و انسانیت و بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) واکنش نشان داده، گفت: در طی فراخوان رویای حیات برای مسلمانان میانمار از تاریخ ۱۶ شهریور ۱۳۹۶ اقدام به جمع آوری کمک های مردمی شد که با این فراخوان مردم خیر ایران کمک های نقدی خود را به حساب بانکی که توسط بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) اعلام شده بود واریز نمودند و بحمدلله در هفته اول فراخوان مبلغ قابل توجهی اهدا شد.

وی افزود: فراخوان رویای حیات تا اواسط مهرماه ادامه یافت و کمک های مردمی بصورت مجازی و میدانی در مراسمات و تجمعات عمومی توسط جوانان بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق(ع) و مرکز بین المللی وحدت و انسانیت جمع آوری شد.

شفیع زاده ادامه داد: بخش اول کمک ها در هفته اخیر در قالب کمک های بهداشتی و درمانی به دست مسلمانان مظلوم روهینگیایی رسید. این کمک ها همزمان با حضور یک تیم پزشکی متشکل از دو پزشک ایرانی و دو پزشک بنگلادشی در کمپ حکیم پارا بین مسلمانان آواره روهینگایی میانمار توزیع شد و بیش از ۵۰۰ نفر نیز بصورت رایگان معاینه شدند.

گفتنی است در این کمپ که در منطقه بالو خالی واقع در مرز بنگلادش است، حدود ۱۵۰ هزار نفر آواره روهینگایی در آن ساکن هستند و بدلیل وجود مشکلات عدیده بهداشت و درمان بخش دوم کمک های این مرکز در هفته آینده صرف تامین زیر ساخت های بهداشتی و درمانی خواهد شد.

Related posts

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *